Bialorus.pl na Facebook
Inicjatywy :: artykuł

Pokaz filmu z okazji urodzin Karatkiewicza

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2014-11-26, 11:09

26 listopada przypada dzień urodzin jednego z najwybitniejszych współczesnych białoruskich pisarzy – Uładzimira Karatkiewicza. Z tej okazji Białoruski Dom w Warszawie zaprasza dzisiaj na pokaz dokumentalnego filmu „Uładzimir Karatkiewicz. Kiedy skonam – dusza pozostanie...". Na spotkaniu obecni będą twórcy filmu – reżyser Viktar Korzun i piosenkarka Kasia Kamockaja.

Dokument opowiada o pokoleniu Białorusinów, na których świadomość duży wpływ miała twórczość Karatkiewicza. Autorzy w swoim filmie skupili się na konflikcie obrazów Białorusi – tego stworzonego przez i pod wpływem pisarza, a obrazem współczesnych realiów w tym państwie.

W czasie pokazu można będzie otrzymać film na DVD z dedykacją i autografami autorów.

Początek pokazu: godzina 18:30. Miejsce: Białoruski Dom w Warszawie, ulica Wiejska 13/3.

Wróć do :: Inicjatywy :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Inicjatywy :: najnowsze artykuły

Władze Mińska nie dały zgody na marsz z okazji Dnia Woli

Aktywista ruchu „O Wolność” Alaksandr Rusiewicz otrzymał z Miejskiego Komitetu Wykonawczego odmowę na wniosek złożony 6 stycznia w sprawie pozwolenia organizacji marszu (...)

W Grodnie pojawią się tablice z historycznymi nazwami ulic

Grodzieńska komisja toponimiczna zatwierdziła pierwszy etap projektu przewidującego umieszczenie na ulicach miasta tabliczek z ich dawnymi nazwami. Nad merytoryczną częścią projektu (...)

VI Międzynarodowy Kongres Badań nad Białorusią w Kownie

Ponad 400 naukowców z 20 krajów wzięło udział w trzydniowych dyskusjach, panelach, prezentacjach w budynku Uniwersytetu imienia Księcia Witolda w Kownie. W czasie otwartych (...)

„Narodny Albom” na scenie Podlaskiej Opery

W ramach odbywającego się w Białymstoku festiwalu „Wschód Kultury. Inny Wymiar” można było obejrzeć musical „Narodny Albom”, którego akcja odbywa (...)

Walery Mazynski laureatem nagrody „Za wolność myśli”

Znany białoruski reżyser Walery Mazynski został laureatem tegorocznej nagrody „Za wolność myśli”. Nagroda fundowana przez kampanię społeczną „Za Wolność” jest (...)