Bialorus.pl na Facebook
Historia :: artykuł

Drugie wydanie albumu "Gródek w starej fotografii”

Ulla Szubzda

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2014-12-08, 11:49

6 grudnia o w Gródeckim Centrum Kultury odbyła się prezentacja albumu pt. "Gródek w starej fotografii - wydanie uzupełnione". W albumie, którego idea wydania powstała w 2006 roku, znalazły się zdjęcia z domowych archiwów, tworząc panoramę życia miasteczka.

- Dorosły człowiek szuka swoich korzeni, swego miejsca na ziemi, historii miejscowości, w której mieszka. I tak wędrując od domu do domu, rozmawiając ze starszymi mieszkańcami Gródka, odnaleźliśmy bardzo dużo przepięknych zdjęć, które dały dużo do myślenia, a jednocześnie pokazały wielkość Gródka w przedwojennym okresie – powiedziała Elżbieta Greś z Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Gródeckiej.

W uzupełnionym wydaniu znalazło się 119 zdjęć, które pokazują historię Gródka od początku XX wieku do dnia dzisiejszego. Album jest wydawnictwem unikalnym, gdyż tak duża ilość zdjęć starego Gródka nigdy nie ukazała się w jednej publikacji.

Wróć do :: Historia :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Historia :: najnowsze artykuły

W Grodnie pojawią się tablice z historycznymi nazwami ulic

Grodzieńska komisja toponimiczna zatwierdziła pierwszy etap projektu przewidującego umieszczenie na ulicach miasta tabliczek z ich dawnymi nazwami. Nad merytoryczną częścią projektu (...)

Rocznica urodzin Konstantego Kalinowskiego

179 rocznicę urodzin narodowego bohatera Białorusi, w jego rodzinnej miejscowości tuż przy granicy polsko-białoruskiej, uczciła grupa młodych Białorusinów. Zebrali się przy pomniku (...)

Wirtualne Muzeum Sowieckich Represji na Białorusi

W Mińsku, w siedzibie niezależnej galerii artystycznej “Ў”, odbyła się publiczna prezentacja Wirtualnego Muzeum Sowieckich Represji. W internecie Muzeum istnieje od października (...)

95 rocznica Powstania Słuckiego

W dniu dzisiejszym Białorusini na całym świecie świętują Dzień Bohaterów – w listopadzie 1920 roku kilkutysięczne oddziały pod biało-czerwono-białymi flagami broniły niezależności (...)

Prezentacja książki ”Bieżeństwo 1915 roku” w Białymstoku

”Bieżeństwo 1915 roku” – to książka wspomnień mieszkańców Podlasia, którzy dokładnie 100 lat temu porzucili swoje domostwa oraz swą małą ojczyznę i wyruszyli (...)