Bialorus.pl na Facebook
Historia :: artykuł

„Rycerze i budowniczowie Grodna” w Lidzie

Aleś Kraucewicz

Aleś Kraucewicz

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2010-02-19, 13:10

Aleś Kraucewicz, grodzieński historyk zaprezentował w Lidzie swoją ostatnią ostatnią książkę „Rycerze i budowniczowie Grodna”.

Spotkanie odbyło się w ramach tradycyjnej już „Szkoły krajoznawczej” w Lidzie.

W czasie spotkania Kraucewicz wygłosił wykład na temat historii Wielkiego Księstwa Litewskiego oraz roli księcia Gedymina, założyciela Lidy i budowniczego lidzkiego zamku.

Jak zwykle Lida zaskoczyła mnie ilością słuchaczy, ludzi, którzy interesują się historią. Nie tylko interesują się, studiują ją na bardzo wysokim poziomie. Przyjemnie było patrzeć na te jasne, zainteresowane wykładami twarze. Kiedy się widzi taki obraz, człowiek wie, że żyje nie nadaremno, że istnieją ludzie, którym jest potrzebny. Co więcej potrzeba autorowi piszącemu? Pragnie być słuchany i czytany.

 

Rycerze i budowniczowie Grodna, Aleś Kraucewicz, seria: „Grodzieńska biblioteka”.

Wróć do :: Historia :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Historia :: najnowsze artykuły

W Grodnie pojawią się tablice z historycznymi nazwami ulic

Grodzieńska komisja toponimiczna zatwierdziła pierwszy etap projektu przewidującego umieszczenie na ulicach miasta tabliczek z ich dawnymi nazwami. Nad merytoryczną częścią projektu (...)

Rocznica urodzin Konstantego Kalinowskiego

179 rocznicę urodzin narodowego bohatera Białorusi, w jego rodzinnej miejscowości tuż przy granicy polsko-białoruskiej, uczciła grupa młodych Białorusinów. Zebrali się przy pomniku (...)

Wirtualne Muzeum Sowieckich Represji na Białorusi

W Mińsku, w siedzibie niezależnej galerii artystycznej “Ў”, odbyła się publiczna prezentacja Wirtualnego Muzeum Sowieckich Represji. W internecie Muzeum istnieje od października (...)

95 rocznica Powstania Słuckiego

W dniu dzisiejszym Białorusini na całym świecie świętują Dzień Bohaterów – w listopadzie 1920 roku kilkutysięczne oddziały pod biało-czerwono-białymi flagami broniły niezależności (...)

Prezentacja książki ”Bieżeństwo 1915 roku” w Białymstoku

”Bieżeństwo 1915 roku” – to książka wspomnień mieszkańców Podlasia, którzy dokładnie 100 lat temu porzucili swoje domostwa oraz swą małą ojczyznę i wyruszyli (...)