Bialorus.pl na Facebook
Gospodarka :: artykuł

Korupcyjny skandal w Grodnie zatacza coraz szersze kręgi

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2010-05-11, 21:38

Pracownicy organów ścigania aresztowali dyrektora grodzieńskich zakładów mięsnych Anatola Hryszuka. Oskarżony jest on o spowodowanie szkód na sumę 300 milionów rubli (ok. 300 tysięcy złotych). Aresztowanie Anatola Hryszuka, który zakładami mięsnymi kieruje od 20 lat jest kolejnym epizodem w ramach wielkiego korupcyjnego skandalu, który rozgrywa się na Grodzieńszczyźnie.

Wcześniej kryminalna sprawa została wszczęta przeciw byłemu naczelnikowi spraw wewnętrznych, generałowi Hienadziowi Haćko, oraz przeciw Arkademu Karpuciowi, byłemu przewodniczącemu wojewódzkiej rady deputatów, oraz innym wysoko-postawionym urzędnikom Grodzieńszczyzny.

Korupcyjny skandal na Grodzieńszczyźnie zaczął się rozwijać po nieoczekiwanym odejściu Uładzimira Sauczenki z funkcji gubernatora, który „poprosił prezydenta o lżejszą pracę”.

Yury Istomin, szef grodzieńskiej Zjednoczonej Partii Obywatelskiej uważa, że Sauczenkę mieszkańcy Grodzieńszczyzny będą wspominać bardzo długo.

Dziewięć lat, które rządził niczego dla Grodzieńszczyzny oprócz złych doświadczeń nie przyniosły. Wystarczy przyjrzeć się przebudowie Grodna, ocenić stan zabytków. Uważam, że on nie był mieszkańcem Grodna, on nadal jest człowiekiem z Mohylewa.

Po odejściu Sauczenki w Grodnie rozpoczęło się prawdziwe polowanie na wysokich urzędników – i jak się okazało – nie bez sukcesów.

Z nieoficjalnych informacji wiadomo jest, że areszt dyrektora zakładów mięsnych jest związany ze sprzedażą nieruchomości zakładów firmie prywatnej, od której później te same nieruchomości kombinat wynajmował. Dyrektor zakładów starał się zostać radnym do rady miejskiej, ale kilka dni przed wyborami zrezygnował z kandydowania.

W czasie aresztowania w miejscu pracy został zakuty w kajdanki.

Wróć do :: Gospodarka :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Gospodarka :: najnowsze artykuły

Białoruś oferuje turystykę medyczną

Placówki służby zdrowia z Grodna rozpoczęły akcję informacyjną, której celem jest przyciągnięcie pacjentów z województwa podlaskiego. Na leczenie i zabiegi (...)

Zmiany w Tax Free

Aby otrzymać zwrot podatku VAT, od 1 czerwca cudzoziemiec będzie musiał kupić towary co najmniej o wartości 300 zł. Dotąd było to 200 zł. Zmiany wprowadziło rozporządzenie Ministerstwa (...)

Unia Europejska zniosła większość sankcji wobec Białorusi

Ministrowie spraw zagranicznych państw UE na poniedziałkowym posiedzeniu Rady Europy zgodzili się na zniesienie sankcji finansowych i wizowych wobec większości osób i podmiotów (...)

Strajk białoruskich drobnych przedsiębiorców

Anatol Szumczanka, lider organizacji „Perspektywa”, która zrzesza drobnych handlowców informuje, że od 1 stycznia na większości białoruskich bazarów (...)

Białoruś blokuje dostawy gazu z Litwy na Ukrainę

Białoruskie władze nie zgodziły się na tranzyt skroplonego gazu z Litwy na Ukrainę. Rzecznik prasowy litewskiej kampanii „Klaipedos Naftas” Indre Milinene poinformowała, (...)