Bialorus.pl na Facebook
Gospodarka :: artykuł

Michaił Miasnikowicz zaniepokojony napływem Ukraińców na Białoruś

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2015-04-15, 10:10

Przewodniczący wyższej izby białoruskiego parlamentu Michaił Miasnikowicz uważa, że przede wszystkim należy zadbać o zatrudnienie własnych obywateli, a dopiero w następnej kolejności o zarobki przyjaciół z Ukrainy.

Migranci z Ukrainy wywierają presję na białoruski rynek pracy – uważa były premier białoruskiego rządu. Wedle jego słów tylko do obwodu brzeskiego w ostatnim czasie przyjechało około 3 tysięcy obywateli sąsiedniego kraju. Są oni gotowi pracować w rolnictwie. Miasnikowicz uważa, że dla wielu gospodarstw rolnych taka sytuacja jest korzystna. „Ale musimy dbać o zatrudnienie wśród naszego społeczeństwa, a nie tylko myśleć jak dać zarobić naszym ukraińskim przyjaciołom”, oświadczył.

Przewodniczący białoruskiego parlamentu uważa, że nad tą sprawą warto się zastanowić na szczeblu rządu i Rady Bezpieczeństwa.

Na rynku pracy w sąsiedniej Polsce zauważalny jest też wzrost ilości Ukraińców. Według danych organizacji pozarządowych nielegalnie pracuje około 300 tysięcy obywateli Ukrainy.

Wróć do :: Gospodarka :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Gospodarka :: najnowsze artykuły

Białoruś oferuje turystykę medyczną

Placówki służby zdrowia z Grodna rozpoczęły akcję informacyjną, której celem jest przyciągnięcie pacjentów z województwa podlaskiego. Na leczenie i zabiegi (...)

Zmiany w Tax Free

Aby otrzymać zwrot podatku VAT, od 1 czerwca cudzoziemiec będzie musiał kupić towary co najmniej o wartości 300 zł. Dotąd było to 200 zł. Zmiany wprowadziło rozporządzenie Ministerstwa (...)

Unia Europejska zniosła większość sankcji wobec Białorusi

Ministrowie spraw zagranicznych państw UE na poniedziałkowym posiedzeniu Rady Europy zgodzili się na zniesienie sankcji finansowych i wizowych wobec większości osób i podmiotów (...)

Strajk białoruskich drobnych przedsiębiorców

Anatol Szumczanka, lider organizacji „Perspektywa”, która zrzesza drobnych handlowców informuje, że od 1 stycznia na większości białoruskich bazarów (...)

Białoruś blokuje dostawy gazu z Litwy na Ukrainę

Białoruskie władze nie zgodziły się na tranzyt skroplonego gazu z Litwy na Ukrainę. Rzecznik prasowy litewskiej kampanii „Klaipedos Naftas” Indre Milinene poinformowała, (...)