Bialorus.pl na Facebook
Gospodarka :: artykuł

Otwarcie przejścia granicznego Połowce – Piaszczatka

Łukasz Leoniuk

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2015-04-02, 12:30

Po rozbudowie i modernizacji otwarto przejście graniczne Połowce – Piaszczatka, które od dziś ma status międzynarodowego. Od 1 kwietnia w Połowcach oprócz, jak do tej pory było, samochodów osobowych, odprawione są autokary i samochody ciężarowe o masie do 7,5 tony. Z przejścia mogą korzystać obywatele nie tylko Polski i Białorusi, ale też z krajów UE i spoza niej.

Wójt gminy Czeremcha ma nadzieję, że rozszerzenie odpraw o ruch ciężarówek wpłynie na wzrost miejsc pracy w pobliżu granicy, a także na rozwój gminy, jak i całego województwa:

- Ożywi to na pewno naszą gminą, ale też sąsiednie powiaty. Z przejścia będą korzystali mieszkańcy Czeremchy, województwa i, co szczególnie cieszy, innych krajów – powiedział wójt Michał Wróblewski.  

Zmodernizowana została również infrastruktura po białoruskiej stronie. Teraz służby graniczne będą mogły odprawiać do 2000 samochodów osobowych i 200 samochodów ciężarowych w ciągu doby.

Przebudowę przejścia kosztowała 178 milionów złoty, a pieniądze pochodziły z budżetu państwa oraz z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina i Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

Wróć do :: Gospodarka :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Gospodarka :: najnowsze artykuły

Białoruś oferuje turystykę medyczną

Placówki służby zdrowia z Grodna rozpoczęły akcję informacyjną, której celem jest przyciągnięcie pacjentów z województwa podlaskiego. Na leczenie i zabiegi (...)

Zmiany w Tax Free

Aby otrzymać zwrot podatku VAT, od 1 czerwca cudzoziemiec będzie musiał kupić towary co najmniej o wartości 300 zł. Dotąd było to 200 zł. Zmiany wprowadziło rozporządzenie Ministerstwa (...)

Unia Europejska zniosła większość sankcji wobec Białorusi

Ministrowie spraw zagranicznych państw UE na poniedziałkowym posiedzeniu Rady Europy zgodzili się na zniesienie sankcji finansowych i wizowych wobec większości osób i podmiotów (...)

Strajk białoruskich drobnych przedsiębiorców

Anatol Szumczanka, lider organizacji „Perspektywa”, która zrzesza drobnych handlowców informuje, że od 1 stycznia na większości białoruskich bazarów (...)

Białoruś blokuje dostawy gazu z Litwy na Ukrainę

Białoruskie władze nie zgodziły się na tranzyt skroplonego gazu z Litwy na Ukrainę. Rzecznik prasowy litewskiej kampanii „Klaipedos Naftas” Indre Milinene poinformowała, (...)