Bialorus.pl na Facebook
Gospodarka :: artykuł

Stany Zjednoczone zdjęły sankcje z „Biełaruśnieft”

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2015-03-10, 12:15

Departament Stanu USA poinformował, że odwołuje sankcje nałożone cztery lata temu na białoruski paliwowy koncern. Jak zaznaczono w komunikacie, w działalności firmy nie zauważono dalszych przesłanek uprawniających do kontynuacji sankcji, a także uzyskano zapewnienia, że „Białoruśnieft” nie będzie w przyszłości łamać międzynarodowych postanowień.

W 2011 roku władze Stanów zjednoczonych dodały białoruskie przedsiębiorstwo do listy firm łamiących nałożone na Iran sankcje. Przyczyną była informacja, że w 2007 roku „Biełaruśnieft” zapowiedział udział w wydobyciu ropy na irańskim polu naftowym i podpisał kontrakt z irańską firmą.

Wróć do :: Gospodarka :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Gospodarka :: najnowsze artykuły

Białoruś oferuje turystykę medyczną

Placówki służby zdrowia z Grodna rozpoczęły akcję informacyjną, której celem jest przyciągnięcie pacjentów z województwa podlaskiego. Na leczenie i zabiegi (...)

Zmiany w Tax Free

Aby otrzymać zwrot podatku VAT, od 1 czerwca cudzoziemiec będzie musiał kupić towary co najmniej o wartości 300 zł. Dotąd było to 200 zł. Zmiany wprowadziło rozporządzenie Ministerstwa (...)

Unia Europejska zniosła większość sankcji wobec Białorusi

Ministrowie spraw zagranicznych państw UE na poniedziałkowym posiedzeniu Rady Europy zgodzili się na zniesienie sankcji finansowych i wizowych wobec większości osób i podmiotów (...)

Strajk białoruskich drobnych przedsiębiorców

Anatol Szumczanka, lider organizacji „Perspektywa”, która zrzesza drobnych handlowców informuje, że od 1 stycznia na większości białoruskich bazarów (...)

Białoruś blokuje dostawy gazu z Litwy na Ukrainę

Białoruskie władze nie zgodziły się na tranzyt skroplonego gazu z Litwy na Ukrainę. Rzecznik prasowy litewskiej kampanii „Klaipedos Naftas” Indre Milinene poinformowała, (...)