Bialorus.pl na Facebook
Gospodarka :: artykuł

Od 10 marca ograniczenia wwozu niektórych towarów na Białoruś

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2015-03-09, 11:48

Decyzją Państwowego Komitetu Celnego, od jutra zmienią się na Białorusi przepisy dotyczące wwozu przez osoby fizyczne towarów przeznaczonych do użytku osobistego. W związku z tym artykuły AGD, notebooki i inny sprzęt komputerowy, Białorusini będą mogli bez dodatkowych opłat podatkowych wwieźć po jednej sztuce raz trzy lata, a na przykład opony samochodowe - jeden komplet raz na dwa lata.

- Przyczyna i cel takich zmian – ograniczenie importu nie tylko na poziomie przedsiębiorstw, ale i dla indywidualnych kupców. Ludzie nie mogąc kupić dobrej jakości sprzętu masowo jechali na zakupy za granicę. Tam nabywali towar nie tylko sobie, ale i znajomym czy krewnym, którzy nie mają wizy. A mają przecież kupować zgodnie z zaleceniem władz czyli według nakaz „kupuj białoruskie” – powiedział ekonomista Lew Marholin.

Według informacji Komitetu Celnego Republiki Białoruś odliczanie wymienionych terminów (2 lub 3 lata kalendarzowe) rozpoczyna się od 31 marca 2014 roku.

Wróć do :: Gospodarka :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Gospodarka :: najnowsze artykuły

Białoruś oferuje turystykę medyczną

Placówki służby zdrowia z Grodna rozpoczęły akcję informacyjną, której celem jest przyciągnięcie pacjentów z województwa podlaskiego. Na leczenie i zabiegi (...)

Zmiany w Tax Free

Aby otrzymać zwrot podatku VAT, od 1 czerwca cudzoziemiec będzie musiał kupić towary co najmniej o wartości 300 zł. Dotąd było to 200 zł. Zmiany wprowadziło rozporządzenie Ministerstwa (...)

Unia Europejska zniosła większość sankcji wobec Białorusi

Ministrowie spraw zagranicznych państw UE na poniedziałkowym posiedzeniu Rady Europy zgodzili się na zniesienie sankcji finansowych i wizowych wobec większości osób i podmiotów (...)

Strajk białoruskich drobnych przedsiębiorców

Anatol Szumczanka, lider organizacji „Perspektywa”, która zrzesza drobnych handlowców informuje, że od 1 stycznia na większości białoruskich bazarów (...)

Białoruś blokuje dostawy gazu z Litwy na Ukrainę

Białoruskie władze nie zgodziły się na tranzyt skroplonego gazu z Litwy na Ukrainę. Rzecznik prasowy litewskiej kampanii „Klaipedos Naftas” Indre Milinene poinformowała, (...)