Bialorus.pl na Facebook
Gospodarka :: artykuł

Modernizacja linii kolejowej Białystok-Grodno w 2016 roku

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2015-03-09, 10:44

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe podpisała umowę z włoskim konsorcjum, która przewiduje stworzenie techniczno-ekonomicznego projektu modernizacji wraz z wykonaniem prac remontowych sześćdziesięciokilometrowego odcinka linii kolejowej między Białymstokiem a granicą państwa z Białorusią. Odbywa się po niej ruch towarowy i pasażerski, na którym kursują pociągi regionalne i międzynarodowe.

Na dzień dzisiejszy pociągi osiągają prędkość 60 km/h, a po zakończeniu inwestycji będą mogły jechać z prędkością do 120 km/h. Dzięki wzmocnieniu torów i wiaduktów wzrośnie też do około 10 ton możliwość przewożenia towarów w każdym wagonie.

Zakończenie modernizacji trasy z Białegostoku przez Sokółkę do Kuźnicy Białostockiej przewidziane jest w 2016 roku.

Wróć do :: Gospodarka :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Gospodarka :: najnowsze artykuły

Białoruś oferuje turystykę medyczną

Placówki służby zdrowia z Grodna rozpoczęły akcję informacyjną, której celem jest przyciągnięcie pacjentów z województwa podlaskiego. Na leczenie i zabiegi (...)

Zmiany w Tax Free

Aby otrzymać zwrot podatku VAT, od 1 czerwca cudzoziemiec będzie musiał kupić towary co najmniej o wartości 300 zł. Dotąd było to 200 zł. Zmiany wprowadziło rozporządzenie Ministerstwa (...)

Unia Europejska zniosła większość sankcji wobec Białorusi

Ministrowie spraw zagranicznych państw UE na poniedziałkowym posiedzeniu Rady Europy zgodzili się na zniesienie sankcji finansowych i wizowych wobec większości osób i podmiotów (...)

Strajk białoruskich drobnych przedsiębiorców

Anatol Szumczanka, lider organizacji „Perspektywa”, która zrzesza drobnych handlowców informuje, że od 1 stycznia na większości białoruskich bazarów (...)

Białoruś blokuje dostawy gazu z Litwy na Ukrainę

Białoruskie władze nie zgodziły się na tranzyt skroplonego gazu z Litwy na Ukrainę. Rzecznik prasowy litewskiej kampanii „Klaipedos Naftas” Indre Milinene poinformowała, (...)