Bialorus.pl na Facebook
Gospodarka :: artykuł

Pociąg Warszawa-Mińsk tylko do 14 marca?

Zmicier Koscin

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2015-01-14, 13:26

Polskie koleje podjęły już ostateczną decyzję w sprawie likwidacji bezpośredniego połączenia kolejowego między Warszawą i stolicą Białorusi. Biuro prasowe polskiego przewoźnika tłumaczy decyzje optymalizacją kosztów i tras. Ma się to stać 15 marca. Zastępca naczelnika białoruskich przewozów pasażerskich Andrej Kaszko ma jednak nadzieję, że nie wszystko w tej sprawie zostało przesądzone:

- Otrzymaliśmy z polskiej strony informację z propozycją likwidacji połączeń № 115 i № 116. Prowadzimy nasze wewnętrzne konsultacje w tym temacie, a także będziemy chcieli spotkać się z przedstawicielami polskich kolei i porozmawiać o tej sprawie.

Data polsko-białoruskich konsultacji nie jest jeszcze wiadoma. Połączenia relacji Mińsk-Warszawa i Warszawa-Mińsk są jedynymi nie tranzytowymi połączeniami między stolicami Polski i Białorusi.

Wróć do :: Gospodarka :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Gospodarka :: najnowsze artykuły

Białoruś oferuje turystykę medyczną

Placówki służby zdrowia z Grodna rozpoczęły akcję informacyjną, której celem jest przyciągnięcie pacjentów z województwa podlaskiego. Na leczenie i zabiegi (...)

Zmiany w Tax Free

Aby otrzymać zwrot podatku VAT, od 1 czerwca cudzoziemiec będzie musiał kupić towary co najmniej o wartości 300 zł. Dotąd było to 200 zł. Zmiany wprowadziło rozporządzenie Ministerstwa (...)

Unia Europejska zniosła większość sankcji wobec Białorusi

Ministrowie spraw zagranicznych państw UE na poniedziałkowym posiedzeniu Rady Europy zgodzili się na zniesienie sankcji finansowych i wizowych wobec większości osób i podmiotów (...)

Strajk białoruskich drobnych przedsiębiorców

Anatol Szumczanka, lider organizacji „Perspektywa”, która zrzesza drobnych handlowców informuje, że od 1 stycznia na większości białoruskich bazarów (...)

Białoruś blokuje dostawy gazu z Litwy na Ukrainę

Białoruskie władze nie zgodziły się na tranzyt skroplonego gazu z Litwy na Ukrainę. Rzecznik prasowy litewskiej kampanii „Klaipedos Naftas” Indre Milinene poinformowała, (...)