Bialorus.pl na Facebook
Gospodarka :: artykuł

Kurs dolara w Białorusi rośnie

Źródło: euroradio.by / 2015-01-05, 19:34

W 2014 roku Białoruś zajęła trzecie miejsce wśród krajów byłej Wspólnoty Niepodległych Państw pod względem wzrostu oficjalnego kursu dolara. W okresie od stycznia do listopada, nasza wschodnia sąsiadka zajmowała szóste miejsce, ale grudniowe zawirowania wokół białoruskiego rubla przyczyniły się do spadku o trzy pozycje.

Pierwsza trójka w rankingu wzrostu oficjalnego kursu amerykańskiej waluty to: Ukraina - 97,28% (z 7,9 do 15,7 hrywn), Rosja - 71,89% (z 32,7 do 56,2 rubli) i Białoruś - 24,61% (z 9510 do 11850 rubli), podaje agencja informacyjna BiełaPAN.

Przypomnijmy, że w 2013 roku Białoruś zajęła drugie miejsce wśród państw byłego WNP pod względem tempa wzrostu oficjalnego kursu dolara do waluty narodowej.

Wróć do :: Gospodarka :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Gospodarka :: najnowsze artykuły

Białoruś oferuje turystykę medyczną

Placówki służby zdrowia z Grodna rozpoczęły akcję informacyjną, której celem jest przyciągnięcie pacjentów z województwa podlaskiego. Na leczenie i zabiegi (...)

Zmiany w Tax Free

Aby otrzymać zwrot podatku VAT, od 1 czerwca cudzoziemiec będzie musiał kupić towary co najmniej o wartości 300 zł. Dotąd było to 200 zł. Zmiany wprowadziło rozporządzenie Ministerstwa (...)

Unia Europejska zniosła większość sankcji wobec Białorusi

Ministrowie spraw zagranicznych państw UE na poniedziałkowym posiedzeniu Rady Europy zgodzili się na zniesienie sankcji finansowych i wizowych wobec większości osób i podmiotów (...)

Strajk białoruskich drobnych przedsiębiorców

Anatol Szumczanka, lider organizacji „Perspektywa”, która zrzesza drobnych handlowców informuje, że od 1 stycznia na większości białoruskich bazarów (...)

Białoruś blokuje dostawy gazu z Litwy na Ukrainę

Białoruskie władze nie zgodziły się na tranzyt skroplonego gazu z Litwy na Ukrainę. Rzecznik prasowy litewskiej kampanii „Klaipedos Naftas” Indre Milinene poinformowała, (...)