Bialorus.pl na Facebook
Gospodarka :: artykuł

Zmiany w połączeniach kolejowych Białystok - Grodno

Łukasz Leoniuk

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2014-12-16, 11:28

Od połowy grudnia w Polsce obowiązuje nowy rozkład kursowania pociągów. Jedną ze zmian na Podlasiu jest likwidacja jednego połączenia na trasie Białystok – Grodno. Do tej pory między tymi miastami były trzy połączenia na dobę. Zmiana ta wynika z decyzji białoruskiej strony. Według informacji podanej przez rzecznik spółki Przewozy Regionalne w Białymstoku Renatę Gierasimiuk, Białoruskie Koleje wyliczyły, że trzecie połączenie jest nierentowne.

- Do końca roku będą kursowały dwie pary pociągów. Są to składy, za które odpowiada Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju i na których funkcjonowanie mamy zapewnione finansowanie do końca 2014 roku – dodała pani rzecznik.

Rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury, Piotr Popa, w rozmowie z dziennikarzem Białoruskiego Radia Racja zapewnił, że w 2015 roku na trasę Białystok – Grodno powrócą trzy składy pociągów. Pieniądze na dalsze utrzymanie tego międzynarodowego połączenia będą pochodziły z polskiego budżetu.

Wróć do :: Gospodarka :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Gospodarka :: najnowsze artykuły

Białoruś oferuje turystykę medyczną

Placówki służby zdrowia z Grodna rozpoczęły akcję informacyjną, której celem jest przyciągnięcie pacjentów z województwa podlaskiego. Na leczenie i zabiegi (...)

Zmiany w Tax Free

Aby otrzymać zwrot podatku VAT, od 1 czerwca cudzoziemiec będzie musiał kupić towary co najmniej o wartości 300 zł. Dotąd było to 200 zł. Zmiany wprowadziło rozporządzenie Ministerstwa (...)

Unia Europejska zniosła większość sankcji wobec Białorusi

Ministrowie spraw zagranicznych państw UE na poniedziałkowym posiedzeniu Rady Europy zgodzili się na zniesienie sankcji finansowych i wizowych wobec większości osób i podmiotów (...)

Strajk białoruskich drobnych przedsiębiorców

Anatol Szumczanka, lider organizacji „Perspektywa”, która zrzesza drobnych handlowców informuje, że od 1 stycznia na większości białoruskich bazarów (...)

Białoruś blokuje dostawy gazu z Litwy na Ukrainę

Białoruskie władze nie zgodziły się na tranzyt skroplonego gazu z Litwy na Ukrainę. Rzecznik prasowy litewskiej kampanii „Klaipedos Naftas” Indre Milinene poinformowała, (...)