Bialorus.pl na Facebook
Białorusini w Polsce :: artykuł

Eliminacje do konkursu Festiwalu „Jesień Bardów 2015”

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2015-09-29, 11:28

W kawiarni „Domu Kolejarza” w Mińsku odbyły się przesłuchania eliminacyjne do części konkursowej Festiwalu "Bardauskaja Vosień 2015". Swoje utwory zaprezentowało 38 wykonawców z Mińska, Grodna i Nowopołocka. Jury w składzie: Michał Aniempadystau, Aleh Chamienka, Zmicier Vajciuszkievicz, Kasia Kamockaja i Siarhiej Budkin wybrało ósemkę, która zagości na scenie Bielskiego Domu Kultury.

- 6 listopada w Bielsku wystąpią: zespoły „Teleport” i „Chmurka na trawie”, Staś Siłka, Andrej Siankiewicz, Alena Warona, Alisa Sialazniowa і Markuts Band, Natalla Nikicina, duet Yulany. Zostali wybrani również wykonawcy rezerwowi. Jest to Daria Zujewa i zespół „Rosa marzycieli”

– poinformował koordynator festiwalu na Białorusi, muzyk zespołu „Bosaje Sonca” Aleś Kot-Zajcau.

W części konkursowej Festiwalu weźmie też udział Ilja Falażyński, który kwalifikację zdobył podczas koncertu na chutorze Zmiciera Vajciuszkievicza w Vajciuszkach. Na zgłoszenia ze strony wykonawców i zespołów z Polski organizatorzy oczekują do 15 października. 22 Festiwal autorskiej piosenki „Jesień Bardów” w tym roku odbędzie się w dniach 6-8 listopada.

Wróć do :: Białorusini w Polsce :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Białorusini w Polsce :: najnowsze artykuły

Pożegnalny koncert „Zero-85”

W białostockiej kawiarni Fama, w obecności tłumu fanów i przyjaciół, odbył się ostatni koncert zespołu Jurka Osiennika. Koncert był też prezentacją pierwszego i jedynego (...)

Jubileusz Białoruskiego Zrzeszenia Studentów

Białoruskie Zrzeszenie Studentów (BAS) w Polsce obchodzi jubileusz 35-lecia swego istnienia. Z tej okazji w białostockim klubie "Zmiana Klimatu" spotkali się założyciele organizacji, (...)

Dzień Woli w Białymstoku

W kawiarni „Zmiana Klimatu” w Białymstoku miały miejsce uroczyste obchody 98 rocznicy proklamowania niepodległej Białorusi. Było to już 32 z rzędu świętowanie tego wydarzenia (...)

Andrzej Stepaniuk nominowany do nagrody „Złoty Apostrof”

Andrzej Stepaniuk dyrektor Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania w Bielsku Podlaskim znalazł się na krótkiej liście nominantów literackiej (...)

Oleg Łatyszonek uhonorowany Krzyżem Wolności i Solidarności

Dwudziestu jeden działaczy opozycji lat osiemdziesiątych z Podlasia zostało uhonorowanych Krzyżami Wolności i Solidarności. Uroczystość odbyła się w Instytucie Pamięci Narodowej w Białymstoku. Wśród (...)