Bialorus.pl na Facebook
Białorusini w Polsce :: artykuł

Festiwal Muzyki Młodej Białorusi Basowiszcza 2015

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2015-07-15, 12:28

W dniach 17-19 lipca w uroczysku Boryk koło Gródka odbędzie się 26 edycja festiwalu Basowiszcza, który od początku jest organizowany przez Białoruskie Zrzeszenie Studentów. Jest to największy i najstarszy festiwal białoruskiej muzyki rockowej na świecie.

- Wśród białoruskich gwiazd zobaczymy takie zespoły jak: Brutto, Lavon Volski, Yegor Zabelov Trio, Akute, Pomidor/OFF, Dzieciuki, a polską gwiazdą będzie Lao Che. Zespoły reprezentujące  Białorusinów Podlasia to grupa Ostrov oraz Ilo&Friends. W pierwszym dniu festiwalu, po rocznej przerwie związanej z jubileuszem imprezy odbędzie się Konkurs Młodych Kapel, w którym wezmą udział cztery zespoły wybrane przez jury spośród 36 zgłoszonych zespołów. Są to Tonqixod, Navi, Exegutor, BY CRY - poinformowała Hanna Piekarska, jedna z organizatorek Basowiszcza.

Organizatorzy przygotowali i zachęcają  do wzięcia udziału w projektach towarzyszących festiwalowi. Będą to między innymi pokazy filmów, animacje świetlne, warsztaty i strefa BAsmieżża, której głównym celem będzie tworzenie atmosfery dialogu, integracji i zabawy. Basowiszcza jest przedsięwzięciem niekomercyjnym, a wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Białoruskie Radio Racja jak co roku będzie bezpośrednio transmitować wszystko co odbywa się na scenie i poza nią. Już od godziny 17-ej, do ostatniego wykonawcy, na falach 98.1 i 99.2 FM, a także w internecie na stronie racyja.com można będzie słuchać wykonawców tegorocznej edycji imprezy.

Wróć do :: Białorusini w Polsce :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Białorusini w Polsce :: najnowsze artykuły

Pożegnalny koncert „Zero-85”

W białostockiej kawiarni Fama, w obecności tłumu fanów i przyjaciół, odbył się ostatni koncert zespołu Jurka Osiennika. Koncert był też prezentacją pierwszego i jedynego (...)

Jubileusz Białoruskiego Zrzeszenia Studentów

Białoruskie Zrzeszenie Studentów (BAS) w Polsce obchodzi jubileusz 35-lecia swego istnienia. Z tej okazji w białostockim klubie "Zmiana Klimatu" spotkali się założyciele organizacji, (...)

Dzień Woli w Białymstoku

W kawiarni „Zmiana Klimatu” w Białymstoku miały miejsce uroczyste obchody 98 rocznicy proklamowania niepodległej Białorusi. Było to już 32 z rzędu świętowanie tego wydarzenia (...)

Andrzej Stepaniuk nominowany do nagrody „Złoty Apostrof”

Andrzej Stepaniuk dyrektor Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania w Bielsku Podlaskim znalazł się na krótkiej liście nominantów literackiej (...)

Oleg Łatyszonek uhonorowany Krzyżem Wolności i Solidarności

Dwudziestu jeden działaczy opozycji lat osiemdziesiątych z Podlasia zostało uhonorowanych Krzyżami Wolności i Solidarności. Uroczystość odbyła się w Instytucie Pamięci Narodowej w Białymstoku. Wśród (...)