Bialorus.pl na Facebook
Białorusini w Polsce :: artykuł

Białoruskie akcenty na wystawie Expo w Mediolanie

Łukasz Leoniuk

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2015-05-08, 13:59

W Mediolanie trwa najbardziej prestiżowe wydarzenie wystawiennicze na świecie - Expo 2015. W przyszłym tygodniu, w dniach od 11 do 17 maja, w czasie Tygodnia Polski Wschodniej swoją gospodarkę, kulturę, przyrodę zaprezentuje województwo Podlaskie.

Wśród elementów ukazujących walory Podlasia, znajdą się również akcenty białoruskie -  swoją twórczość przedstawi Małgorzata Dmitruk, a odwiedzających wystawę będzie witał filmik „Podlaskie Wielokulturowe”.

Jak poinformowała dyrektor Departamentu Informacji i Współpracy z Zagranicą Urzędu Marszałkowskiego Magdalena Łyżnicka-Sanczenko, w video-spocie biorą udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 i śpiewające w białoruskim zespole „Bałamutki”, który działa przy Stowarzyszenie ABBA:

 - Jest to film, który bazuje na scenariuszu Ignacego Karpowicza i w małym formacie opowiada o językach naszego województwo. Biorą w nim udział Białorusini, Litwini, Tatarzy, Polacy i Żydzi.

Plakat i grafikę na wystawę wykonał Białorusin z Podlasia - Jerzy Osiennik.

Wróć do :: Białorusini w Polsce :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Białorusini w Polsce :: najnowsze artykuły

Pożegnalny koncert „Zero-85”

W białostockiej kawiarni Fama, w obecności tłumu fanów i przyjaciół, odbył się ostatni koncert zespołu Jurka Osiennika. Koncert był też prezentacją pierwszego i jedynego (...)

Jubileusz Białoruskiego Zrzeszenia Studentów

Białoruskie Zrzeszenie Studentów (BAS) w Polsce obchodzi jubileusz 35-lecia swego istnienia. Z tej okazji w białostockim klubie "Zmiana Klimatu" spotkali się założyciele organizacji, (...)

Dzień Woli w Białymstoku

W kawiarni „Zmiana Klimatu” w Białymstoku miały miejsce uroczyste obchody 98 rocznicy proklamowania niepodległej Białorusi. Było to już 32 z rzędu świętowanie tego wydarzenia (...)

Andrzej Stepaniuk nominowany do nagrody „Złoty Apostrof”

Andrzej Stepaniuk dyrektor Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania w Bielsku Podlaskim znalazł się na krótkiej liście nominantów literackiej (...)

Oleg Łatyszonek uhonorowany Krzyżem Wolności i Solidarności

Dwudziestu jeden działaczy opozycji lat osiemdziesiątych z Podlasia zostało uhonorowanych Krzyżami Wolności i Solidarności. Uroczystość odbyła się w Instytucie Pamięci Narodowej w Białymstoku. Wśród (...)