Bialorus.pl na Facebook
Białorusini w Polsce :: artykuł

Wiktor Szwed w szkole w Czyżach

Dawid Gajko

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2015-04-29, 10:09

W Zespole Szkół w Czyżach gościł poeta, członek Białoruskiego Stowarzyszenia Literackiego „Białowieża” Wiktor Szwed, który opowiedział dzieciom o swoim życiu i twórczości. Poeta, który w tym roku świętował jubileusz 90-lecia urodzin przeczytał kilkanaście wierszy, wysłuchał recytacji swoich utworów w wykonaniu uczniów. Młodzież miała możliwość kupienia zbiorków wierszy i otrzymania specjalnej dedykacji z autografem poety.

„Moja rodzinna wieś Morze jest kilkanaście kilometrów od Czyż, dlatego bardzo się cieszę, że mogłem tutaj przyjechać”, powiedział poeta:

- W tej szkole jestem po raz czwarty. Ostatnio dosyć rzadko spotykam się z uczniami w wiejskich szkołach, więc na pewno jest to dla mnie radosne wydarzenie. Tym bardziej, że jest to moja gmina i w tej szkole uczą się dzieci z Morza.

Organizatorem autorskiego spotkania była Białoruska internetowa biblioteka Kamunikat.org.

Wróć do :: Białorusini w Polsce :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Białorusini w Polsce :: najnowsze artykuły

Pożegnalny koncert „Zero-85”

W białostockiej kawiarni Fama, w obecności tłumu fanów i przyjaciół, odbył się ostatni koncert zespołu Jurka Osiennika. Koncert był też prezentacją pierwszego i jedynego (...)

Jubileusz Białoruskiego Zrzeszenia Studentów

Białoruskie Zrzeszenie Studentów (BAS) w Polsce obchodzi jubileusz 35-lecia swego istnienia. Z tej okazji w białostockim klubie "Zmiana Klimatu" spotkali się założyciele organizacji, (...)

Dzień Woli w Białymstoku

W kawiarni „Zmiana Klimatu” w Białymstoku miały miejsce uroczyste obchody 98 rocznicy proklamowania niepodległej Białorusi. Było to już 32 z rzędu świętowanie tego wydarzenia (...)

Andrzej Stepaniuk nominowany do nagrody „Złoty Apostrof”

Andrzej Stepaniuk dyrektor Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania w Bielsku Podlaskim znalazł się na krótkiej liście nominantów literackiej (...)

Oleg Łatyszonek uhonorowany Krzyżem Wolności i Solidarności

Dwudziestu jeden działaczy opozycji lat osiemdziesiątych z Podlasia zostało uhonorowanych Krzyżami Wolności i Solidarności. Uroczystość odbyła się w Instytucie Pamięci Narodowej w Białymstoku. Wśród (...)