Bialorus.pl na Facebook
Białorusini w Polsce :: artykuł

Jubileusz 25-lecia Zespołu Pieśni Białoruskiej „Małanka”

Dawid Gajko

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2015-04-23, 12:51

25 kwietnia w Bielskim Domu Kultury odbędą się uroczystości z okazji jubileuszu dwudziestopięciolecia działalności zespołu „Małanka” z Bielska Podlaskiego.

„W swej historii daliśmy ponad 500 koncertów, ale do tego sobotniego przygotowujemy się ze szczególną starannością”, zapowiada kierownik artystyczny „Małanki” Sergiusz Łukaszuk:

- Wykonamy 17 piosenek. Część z nich są to utwory z ostatniego naszego albumu, który ukazał się w ubiegłym roku. Będą też piosenki zupełnie nowe. Z zespołem jestem związany od początku, tak jak i 75 procent aktualnego składu.

Jubileuszowy koncert w sobotę, początek o godzinie 17:00. Gośćmi, którzy uświetnią jubileusz będą zespoły „As” z Białegostoku i zespół folklorystyczny „Zaranica” z Kobrynia na Białorusi.

Wróć do :: Białorusini w Polsce :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Białorusini w Polsce :: najnowsze artykuły

Pożegnalny koncert „Zero-85”

W białostockiej kawiarni Fama, w obecności tłumu fanów i przyjaciół, odbył się ostatni koncert zespołu Jurka Osiennika. Koncert był też prezentacją pierwszego i jedynego (...)

Jubileusz Białoruskiego Zrzeszenia Studentów

Białoruskie Zrzeszenie Studentów (BAS) w Polsce obchodzi jubileusz 35-lecia swego istnienia. Z tej okazji w białostockim klubie "Zmiana Klimatu" spotkali się założyciele organizacji, (...)

Dzień Woli w Białymstoku

W kawiarni „Zmiana Klimatu” w Białymstoku miały miejsce uroczyste obchody 98 rocznicy proklamowania niepodległej Białorusi. Było to już 32 z rzędu świętowanie tego wydarzenia (...)

Andrzej Stepaniuk nominowany do nagrody „Złoty Apostrof”

Andrzej Stepaniuk dyrektor Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania w Bielsku Podlaskim znalazł się na krótkiej liście nominantów literackiej (...)

Oleg Łatyszonek uhonorowany Krzyżem Wolności i Solidarności

Dwudziestu jeden działaczy opozycji lat osiemdziesiątych z Podlasia zostało uhonorowanych Krzyżami Wolności i Solidarności. Uroczystość odbyła się w Instytucie Pamięci Narodowej w Białymstoku. Wśród (...)